Ak tomu neprispôsobíš svoj život, tak raz skončíš | motivácia

Volám sa Martin Šimora a som zakladateľ týchto webových stránok. Okrem toho pôsobím ako tréner parkouru a gymnastiky v organizácii Skill lab. Aktívne sa venujem parkouru a freerunningu a chcem sa s vami podeliť o môj pohľad na život v rámci športu, koníčkov atď.

Je to už 12 rokov späť, čo som objavil parkour a freerunning. Za tie roky som mal možnosť trénovať s mnohými ľuďmi, ktorí už medzi časom skončili, alebo trénujú len sporadicky. Často skončili len z dôvodu iných povinností, ako napríklad práca, škola a iné, ktoré mali väčšiu prioritu. Z môjho pohľadu je parkour a freerunning, ale aj iné športy a pohybové disciplíny pre väčšinu ľudí, len akýmsi obdobím života, ktoré má svoju trvanlivosť. Platí to aj pri iných športoch a koníčkoch. Na to, aby ste sa mohli venovať aktívne tomu, čo vás baví x rokov potrebujete svoj život prispôsobiť, venovať sa úzko prepojeným veciam. Ak vaša životná ceste ide iným smerom, stane sa to, že už nemáte toľko času na to, aby ste mohli aktívne trénovať a venovať sa naplno tomu, čo pre vás bolo kedysi najdôležitejšie. Môžete síce vytrvať, ale určite nebudete napredovať tak, ako by ste chceli. Často sa prejaví tento zlom po skončení strednej alebo vysokej školy. Aj mňa po ukončení vysokej školy čakalo takéto rozhodnutie, nakoniec som si vybral túto cestu a neľutujem.

Preto sa aj v parkoure a freerunningu neustále obmieňajú ľudia a stále prichádzajú noví a mladší. Je len málo  vytrvalcov, ktorí sa aktívne venujú tejto disciplíne a ak sa nájdu, tak pohybu zasvätili celý svoj život. Preto som šťastný, že môj život je orientovaný práve na pohyb, tréningy s deťmi a môžem sa venovať tomu, čo mi ide najlepšie. Venujte sa tomu, čo vás baví. Niekedy trvá naozaj dlho, kým sa dostanete tam, kam chcete, ale potom si môžete povedať, že žijete tak, ako ste vždy chceli.

Budem rád, ak sa podelíte v komentároch svoj názor na vec. Dá sa podľa vás aktívne trénovať a zlepšovať sa, keď ste v práci deň čo deň niekoľko hodín ? Ak áno, tak vás obdivujem. Podelte sa o svoju skúsenosť 🙂

Ak tomu neprispôsobíš svoj život, tak raz skončíš | motivácia
5 (100%) 7 votes

Komentáre