Parkour v meste Hlohovec | Wacademy

Parkour a freerunning je veľmi atraktívny šport hlavne pre deti a mládež. Napriek tomu, že je o tento šport veľký záujem, stále je na Slovensku málo špecializovaných centier, kde sa tento šport vyučuje. Rozhodli sme sa to zmeniť a otvorili sme v meste Hlohovec parkour krúžok pre deti, ktorý organizujeme každé tri mesiace.  Tento krúžok mal tento rok veľký úspech a tak sme sa rozhodli v projekte pokračovať. Nakúpili sme nové vybavenie a pridali sme nové tréningové hodiny !

Kto stojí za celým projektom ?

Za celým projektom stojí Martin Šimora – zakladateľ a redaktor magazínu o športe a zdraví nonstopfit.sk. Okrem toho známy slovenský športovec a kondičný tréner. Aktívne pôsobí v akadémii Skill Lab v Nitre ako tréner gymnastiky, parkouru a freerunningu. Od roku 2017 sa aktívne podieľa na organizovaní letných parkour táborov, ktoré sú veľmi úspešné a podieľa sa na mnoho ďalších športových aktivít v rámci Slovenska.

Prečo je parkour krúžok vhodný pre deti a mládež ?

Účastníka kurzu čaká intenzívny 60 minútový tréning, ktorý pozostáva zo silovej a gymnastickej prípravy, akrobacie a strečingu. Hlavnou časťou tréningu sú preskoky cez bedne, tréning akrobatických prvkov ako salto vpred, salto vzad a iné akrobatické pohyby. Toto všetko sa deje pod prísnym dozorom trénera, ktorý vedie celý tréning. Trénuje sa bezpečne na žinenkách, ktoré sú k dispozícii.

Informácie o kurze

Tréningy prebiehajú formou kurzu a cena sa odvíja od počtu tréningov v danom kurze. Zápis dieťaťa prebieha vždy na začiatku kurzu, kde si vyberiete čas a deň tréningu.

Zápis do kurzu

Pre aktuálne informácie sledujte našu facebook stránku Wacademy.

 

Parkour v meste Hlohovec | Wacademy
5 (100%) 2 votes

Komentáre