Športový tábor pre deti 2018: Viete, čo je to parkour ?

Tak ako aj predošlý rok, tak aj tento rok pre vás máme informácie o letnom parkour tábore. Letný parkour tábor sa bude konať znovu a to v Bzinciach pod Javorinou. Na tábore budú okrem skvelých animátoriek aj tréneri parkouru zo Skill Labu (Nitra). Termín táboru je stanovený na júl 2018. Do konca registrácie zostávajú posledné miesta, tak sa poponáhľajte.

Čo je to PARKOUR ?

Parkour môžeme definovať ako fyzický pohyb, pri ktorom sa snaží atlét dostať z bodu A do bodu B čo najrýchlejším a najefektnejším pohybom. Dôležitou charakteristikou parkouru je efektivita (účinnosť). Parkourista (fran. Tracuer) sa snaží pohybovať rýchlo, ale tiež s čo najmenšou spotrebou energie a najpriamejšou možnou cestou. Fyzická časť tréningov je podľa Davida Bella založená na prekonávaní všetkých prekážok, ktoré sa v ceste vyskytnú. Napríklad rôzne steny, lavičky, múriky, zábradlia, ploty. Predstaviť si to môžeme na príklade ohrozenia. Človek sa v rámci pudu sebazáchovy buď bráni, konfrontuje, alebo uteká. Bojové umenia pripravujú ľudí na útok, parkour pripravuje ľudí na útek.

Čo je letný parkour tábor ?

“Zistíš ako správne postupovať pri tréningu a akým spôsobom prekonávať strach. Okrem tréningov v telocvični si vyskúšaš tréning vonku pod dozorom skúsených trénerov z Nitry, ktorí ti radi vysvetlia všetko, čo potrebuješ vedieť, aby sa z teba stal ozajstný parkourista ! Okrem tréningov máme pre teba na každý deň nachystaný zaujímavý program, čiže o zábavu bude postarané.”

Aké zmeny čakajú ďalší ročník ?

“Ďalší rok sme si pre deti prichystali veľa noviniek a urobili sme veľa organizačných zmien, ktoré sa týkajú celého konceptu tábora. Keďže deti najviac oslovil tréning vonku, snažili sme sa nájsť možnosti, ako rozšíriť náš areál o nové prekážky a dráhy. Tento rok pribudnú na tábore hrazdy, kde budú naši zverenci môcť trénovať silu, ale aj základné preskoky. Pribudne mnoho nových prekážok a zaobstarali sme aj nové vybavenie (doskočiská, gymnastické pásy a iné), ktoré privezieme a budú po celý čas k dispozícii v telocvični. Tento rok najviac oslovila deti parkour súťaž, v ktorej mohli ukázať, čo sa za celý pobyt naučili. Preto plánujeme zorganizovať viac takýchto súťaží, kde máme pre výhercov nachystané špeciálne ceny (medaile, trofeje). Návštevníci tábora sa môžu tešiť na veľký vonkajší bazén, ktorý stredisko tento rok dokončilo a ďalší rok bude voľne dostupný ! Na tábore budú opäť naši špičkový tréneri z Nitry (Martin Šimora a Lukáš Mucha), ktorí budú mať na starosti tréningy s deťmi vonku aj v telocvični. Nebudú chýbať ani naše skvelé animátorky, ktoré tento rok absolvujú ďalšie školenia a opäť pripravia pre deti bohatý program. Správa, ktorá možno niektorých z vás nepoteší je tá, že sme museli zvýšiť cenu o 20 euro. Stredisko tento rok vybudovalo veľký vonkajší bazén a robilo zmeny v cenníkoch a práve toto ovplyvnilo výslednú sumu. To ale znamená, že sa zvýšila aj kvalita celého strediska, takže si o to viac užijeme celý tábor.”

Registrovať sa môžete priamo na stránkach www.motion4you.sk

Športový tábor pre deti 2018: Viete, čo je to parkour ?
5 (100%) 7 votes

Komentáre