Výroba nanuku | doma, rýchlo, zdravo

Včera pri menších nákupoch v hypermarkete sme narazili na tieto skvelé plastové formičky na nanuky. Cena sa pohybuje okolo 2 euro, takže nákup týchto foriem na nanuky nijak zásadne nezaťaží váš rozpočet. Dôležité je, že si môžete v pohodlí vášho domova urobiť skvelé nanuky, ktoré v nasledujúcich teplých dňoch určite padnú vhod. Navyše si dokážete vyrobiť vami na mieru ušité nanuky, čiže každý podľa chuti (menej cukru, žiadny cukor, ovocie, smotana, tvaroh…).

Samozrejme k vyššie spomenutým formám na nanuky existujú aj alternatívy. Stačí vám užší pohár, ktorý použijete ako formu do ktorého pridáte nejaké drievko, paličku. Problém je však v tom, že palička vám pri tekutej konzistencii nebude držať v strede. Tento problém vyrieši hravo napríklad krúžok citrónu (ktorý položíme na vrch pohára), do ktorého urobíte v strede dieru priamo na paličku 🙂

formy na nanuky-zdravie

 

Asi najjednoduchší spôsob ako si rýchlo pripraviť domáci nanuk je kúpiť si nejaký lepší džús, naliať do nádobky a nechať zmraziť 🙂 Tento spôsob je naozaj len pre tých lenivých, alebo tých ktorí nemajú na dlhšiu prípravu čas 🙂 Odporúčame zaobstarať si najlepšie čerstvé ovocie, napríklad jahody.

Rýchly a jednoduchý recept z čerstvých jahôd:

  • Zaobstaráme si čerstvé jahody, ktoré umyjeme a rozmixujeme.
  • 2 ks smotany na šľahanie do ktorých pridáme trochu vanilkového cukru (každý individuálne)
  • Celé to zmiešame do kopy a už len nalejeme do foriem na nanuky a dáme zmraziť.

Nanuk vyrobený z džúsu (bol skvelý)

domáci-nanuk-zdravé-recepty

Ako si vyrobiť tvarohový nanuk doma | video recepty

Výroba nanuku | doma, rýchlo, zdravo
3.4 (68%) 5 votes

Komentáre