Zdravé recepty | ovsené sušienky bez pridaného cukru

Dnes pre vás máme ďalší zdravý recept na výrobu domácich ovsených sušienok. Ak máte radi zdravé a hlavne rýchle recepty, tak toto je práve pre vás. Pri tomto recepte môžete naozaj všemožne experimentovať, ponúka nekonečnú variabilitu. Aký zdravý bude výsledný produkt, je len na vás. My pre vás máme recept na ovsené sušienky bez pridaného cukru, ktorý pripravil Ľuboš Kani Kanás.

Čo budeme potrebovať ? 

Potrebujeme 200g ovsených vločiek, 125g masla, 2 banány, 50g múky, kakao (podľa chuti) a pol kávovej lyžičky sódy bikarbóny.

banany-receptymaslo-receptymuesli-750365_640

Príprava receptu

Ako prvé v miske zmiešame ovsené vločky spolu s múkou a sódou bikarbónou. Pridáme z polovice roztopené maslo a banány, ktoré si predtým vidličkou popučíme. Všetko dobre premiešame a spojíme do jednej hmoty. Ak chcete docieliť čokoládovú chuť sušienok, pridajte trochu kakaa. Potom dajte celú zmes na pol hodinu do chladničky odstáť. Medzi tým si pripravíme plech a papier na pečenie, na ktorý budeme tvarovať keksy. Ak vám záleží na tvare sušienok, môžete si pomôcť formou na muffiny, alebo dokonca použiť špeciálne tvarované formy.

Pri pečení sušienky zväčšia svoj objem, takže ich ukladáme dostatočne ďaleko od seba. Trúbu nastavíme na 180° a pečieme 20 minút. Potom už len necháme vychladnúť a môžme si pochutnať na zdravej maškrte 😉 Ako sa vám podarili ? Vyskúšajte tiež maslo Coconela.

ovsenne-sušienky-zdrave-recepty

Zdravé recepty | ovsené sušienky bez pridaného cukru
4.8 (96.67%) 6 votes

Komentáre