Ako dopadol prvý slovenský parkour tábor? Na toto sa môžete tešiť o rok !

 

 

Tento rok sme dostali jedinečnú možnosť, ktorá sa neodmieta. Ponúkli nám dva termíny a možnosť zorganizovať jedinečný parkour tábor podľa našich predstáv. Neváhali sme a do tohto projektu sme sa hneď pustili, ako vravíme “vo vlčom nasadení !”

Organizačne sme všetko zvládli na jednotku a tábor pre 50 detí sme vypredali za necelé dva týždne. Akadémie Skill lab, kde pôsobíme, boli skvelým zázemím na spustenie tohto projektu, čiže sme s tým trošku aj počítali, už zostávalo len skúsiť si to v praxi.

Deti boli rozdelené po príchode na dve skupiny, ktoré sme formovali počas celého tábora. Každý deň ich čakala rozcvička a dva hlavné parkour tréningy, kde sa tvrdo makalo. Okrem toho mali s trénermi voľné tréningy, kde sa mohli poriadne vyblázniť počas celého dňa. Náš tábor sa líšil od tých ostatných hlavne tým, že fungoval aj ako klasický tábor, v rámci ktorého pre deti mali naše skvelé animátorky nachystaný celodenný hravý program a do toho si ešte užili mnoho hodín tréningu, takže deti trávili na chatke len minimum času. Okrem toho sme absolvovali s deťmi výlet na plaváreň a do zoo, kde si mohli trošku oddýchnuť po náročnom týždni. Na záver sme pre deti zorganizovali priateľskú parkour súťaž, kde mohli ukázať, čo sa počas tábora naučili. Neuveriteľne nás prekvapili a bol zážitok sledovať ich !

Registrácia na letný parkour tábor 2018 dostupná na www.skills.sk 

 

Plánujeme o rok ďalší parkour tábor ? 

Jednoznačne áno ! Budeme sa snažiť zlepšiť podmienky a zapracovať na detailoch, ktoré by sme chceli urobiť inak a lepšie. Dokonca plánujeme objednať na celý deň obrovskú nafukovaciu prekážkovú dráhu, ktorú natiahneme cez celé futbalové ihrisko a celé stredisko premeníme na parkour park. Ak všetko pôjde podľa plánu, tak zrealizujeme dva až tri turnusy. Nechajte sa prekvapiť 🙂

Komu chceme poďakovať ? 

Najviac chceme poďakovať Saške Kuruc a Martinovi Kurucovi, ktorí nám pomohli tento projekt zrealizovať a bez ich pomoci by to jednoducho nešlo. Ďalej chceme poďakovať skvelému tímu animátoriek a úžasnej vedúcej Martine Jackovej aka Jeky, ktorú si deti veľmi obľúbili a bez ktorej by podobný projekt nemal tú správnu flow ! Na tomto projekte sa ďalej podieľal zakladateľ portálu nonstopfit.sk Martin Woolf Šimora, ktorý sa postaral o celú realizáciu a samozrejme bol jeden z hlavných trénerov a vedúcich na tábore. Pomáhal mu pritom jeho kolega, priateľ a skvelý tréner z Nitry Lukáš Fly Mucha, sledovať ich pri práci bol zážitok pre všetkých zúčastnených. Na videu nižšie si môžete pozrieť, čo všetko sa deti pod ich vedením naučili. Na záver už len toľko, že sa vidíme o rok a bude to veľké !

Ako dopadol prvý slovenský parkour tábor? Na toto sa môžete tešiť o rok !
5 (100%) 11 votes

Komentáre