Ako sa naučiť muscle up – 3 techniky ako na to + video

Dnes si vysvetlíme techniku muscle up, čo je technika vzoprenia z visu do vzporu. Na začiatok je najvhodnejšie skúšať tento pohyb na stene (vaša úloha je nájsť vhodnú stenu). Na stene si osvojíte  základnú techniku tohto pohybu a prevedenie bude oveľa jednoduchšie. Taktiež si tréningom na stene vybudujete určitú fyzickú silu, ktorú budete potrebovať pri pokusoch na hrazde.

1. Ako prvé položíte celé dlane na okraj hrany.

wall-climb-tutorial1

2. Potom sa zavesíte na stenu, pričom jedna noha bude nižšie ako druhá (je na vás, ktorá bude vyššie a ktorá nižšie). Noha, ktorá je vyššie vám pomôže sa odraziť hore a zjednoduší vám celé prevedenie tohto pohybu. Používa sa najmä v parkoure a freerunningu.

wall-climb2

3. Nasleduje veľký záber ramenami, pričom sa snažíte dostať na vystreté ramená.wall-climb3

Gymnastický muscle up – Technika prevedenia tohto pohybu je pomerne dosť ťažká a bude vám chvíľu trvať, kým ju pochopíte. Naopak pri tejto technike nevyužívate skoro žiadnu silu.

1. Snažíte sa švihom naskočiť na hrazdu a mierne sa prehnúť.

gymnasticky-muscle-up1

2. Potom ako naskočíte švihom na hrazdu a prehnete sa, čakáte až do momentu, kým vás nebude vracať späť. Tu sa budete snažiť dostať špičky chodidiel k hrazde.

gymnasticky-muscle-up2

3. Dôležité je, aby ste ramená mali vystreté počas celého prevedenia tejto techniky. Dôležité je vedieť načasovať všetky tri kroky.

gymnasticky-muscle-up3

Silový muscle up – Tento typ pohybu vyžaduje vynaloženie veľkej sily na jeho zvládnutie. Ako u gymnastického, aj tu je dôležitá správna technika prevedenia.

1. Dlane položíte na hrazdu, pričom sa snažíte zápästím obmotať hrazdu čo najviac to pôjde.

silovy-muscle-up

2. Tu už na hrazdu neskáčete, ale držíte sa jej od začiatku. Je dobré si pomôcť menším švihom vpred a následne sa snažíte prudko priťahovať.

silovy-muscle-up2

Ak sa dostanete do pozície, kedy máte prsia zarovno s hrazdou, musíte urobiť prehmat v zápästí.

silovy-muscle-up3

Pre lepšie pochopenie správneho prevedenia muscle ups máme pre vás video, kde vám český parkourista a freerunner Taras Povoroznyk vysvetlí všetko potrebné.

Mohlo by vás zaujímať: Dipy, kliky, zhyby, drepy | základné cviky

Ako sa naučiť muscle up – 3 techniky ako na to + video
4.7 (94.55%) 22 votes

Komentáre