Ako sa naučiť premet vzad - 3 kroky, ktoré ti pomôžu

Ako sa naučiť premet vzad – 3 kroky, ktoré ti pomôžu

Dnes sa spoločne pozrieme na to, ako sa naučiť premet vzad. Tento prvok patrí medzi tie, ktoré sa učí človek o niečo dlhšie. Je to hlavne preto, že pozostáva z pohybov, ktoré náš mozog nepozná a tak tu vzniká psychická bariéra, ktorá nás často nepustí ďalej. My máme ale niekoľko tipov, ako sa postupne naučiť tento akrobatický prvok. Na začiatok je dôležité mať k dispozícii mäkkú podložku, napríklad žinenku. Bez nej to ani neskúšajte, môžete si ublížiť.

Prvý krok je skok dozadu na lopatky, pričom ruky a dlane smerujú vzad a budú tlmiť dopad na žinenku.

skok-na-lopatky

Druhý krok je perfektné zvládnutie mostíku vzad. Veľa ľudí má tendenciu sa pri premete vzad vytáčať do strán, práve mostík vzad zo stoja alebo z podrepu nás prinúti sa vytáčaniu vyhýbať.

mostík

Keď zvládate vyššie uvedené kroky, môžete prejsť na skok z podrepu na hlavu, ktorý budete tlmiť rukami, kto by chcel predsa skočiť na hlavu, však ? 🙂

skok-do-maleho-premetu

Po zvládnutí všetkých troch krokov je celý proces učenia už len na vás. Je dôležité dopadať na vystreté ramená, pričom hlava je medzi nimi a nevytáča sa do strán. Pomáhate si brušným svalstvom, pomocou ktorého sa snažíte nohy odtlačiť ďalej od seba. Nohy sa snažte mať pri sebe počas celého prevedenia prvku, tzn. od odrazu až po dopad. Nakoniec pre vás máme kompletne spracované video, kde vám chalani z akadémie Skill Lab krok za krokom ukážu ako na to.

premet-vzad-šport

Mohlo by vás zaujímať: Nauč sa premet z rúk | 4 jednoduché kroky

Ako sa naučiť premet vzad – 3 kroky, ktoré ti pomôžu
4.9 (97.78%) 9 votes

Komentáre