Ako sa naučiť sklopku do podrepu ? Poď do toho s nami !

Dnes sa pozrieme na to, ako sa naučiť sklopku do podrepu. Tento prvok patrí medzi tie jednoduchšie a pozostáva z troch jednoduchých krokov. Dôležitá je predovšetkým technika prevedenia. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo je dôležité.

Pri sklopke do podrepu je dôležité, aby ste zvládli mostík. Ľahnite si na chrbát a pokúste sa o mostík, z tejto pozície je oveľa jednoduchší a mal by ho zvládnuť naozaj každý.

mostík

Ďalší krok bude skok do mostíka, v ktorom sa budete pri dopade snažiť zostať pevný. Ruky si pripravíte na silný odraz a nohy na silný výkop vpred. Častá chyba u začiatočníkov je, že nevedia zladiť odraz z rúk a výkop nôh, ktorý musí byť presne načasovaný. Taktiež sa začiatočníci veľmi často podhadzujú, to znamená, že vykopávajú nohy priamo nad seba. Vyvarujte sa tomu.

skok-do-mostíka-priprava

V tomto kroku sa budete snažiť urobiť ozajstnú sklopku. Je dôležité si nájsť mäkkú podložku, aby pád nebol príliš tvrdý. Po výkope nohami sa snažte päty ťahať čo najviac pod zadok.

pokus-sklopka-do-podrepu

Máme pre vás pripravené tréningové video, v ktorom vám chalani z akadémie Skill lab ukážu, ako sa naučiť sklopku do podrepu rýchlo a efektívne.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa naučiť muscle up – 3 techniky ako na to

Ako sa naučiť sklopku do podrepu ? Poď do toho s nami !
4.9 (98.82%) 17 votes

Komentáre