Ako sa naučiť šnúru – krok za krokom

Šnúra patrí medzi cviky, pri ktorých je potrebné byť trpezlivý. Tento prvok sa nedá naučiť zo dňa na deň, dokonca ani behom jedného mesiaca. Je to individuálne, niekto má predpoklad sa naučiť šnúru rýchlejšie. Čo je pri trénovaní tohto prvku dôležité ?

Strečing 

Ak ste čítali niektoré z našich článkov, tak ste zistili, že strečing je veľmi dôležitý v každej športovej oblasti. Pri strečingu zvyšujeme elasticitu svalov a tým pádom aj rozsah pri trénovaní šnúry.

Ktoré strečingové cvičenia sú najlepšie ? 

Je dôležité trénovať strečingové cvičenia, ktoré sa zameriavajú hlavne na naťahovanie nôh. Máme pre vás niekoľko cvičení, ktoré vám pomôžu pri učení šnúry. Tento typ strečingu sa označuje ako statický. Ide o to, vydržať v danej polohe čo najdlhšie, približne 30 – 60 sekúnd.

Strečingový cvik – pravý uhol

šnúra-pravý-uhol

Strečingový cvik – pravý uhol + rúky na zemi

šnúra-pravý-uhol-ruka

Strečingový cvik – pravý uhol vzad

strečing-pravý-uhol-vzad

strečing-nohy2

strečing-nohy

Nakoniec sa snažte urobiť túto polohu a spúšťať jednu nohu nižšie, len toľko, koľko vás to pustí. Treba si dávať pozor, aby ste si nič nenatiahli. 

ako-sa-naučiť-šnúru

Ako sme písali na začiatku. Je to dlhá cesta, ale ak budete dostatočne motivovaní veríme, že sa vám to nakoniec podarí dosiahnuť.

Peter napísal:

“Šnúru som cvičil zhruba 9 mesiacov na jednu a 11 mesiacov na druhu,,tú zranenú:)
Rozštep mi trval asi 13 mesiacov..myslim po úplné dosiahnutie zeme..začal som cvičit ked som mal 18 rokov.”

Na koniec máme pre vás video, kde vám mladá Eliška z Triogym vysvetlí ako sa naučiť šnúru v niekoľkých krokoch. Eliška trénuje gymnastiku už niekoľko rokov.

Nezabudni sledovať náš youtube kanál, kde nájdeš aktuálne videá z tréningov plné akrobacie a skvelých výkonov 🙂 

Ako sa naučiť šnúru – krok za krokom
4.2 (84.21%) 38 votes

Komentáre