Ako sa naučiť webster ? Salto vpred z jednej nohy

Dnes si vysvetlíme, ako sa naučiť salto vpred z jednej nohy (webster). Je to efektný prvok, ktorý nie je až taký ťažký, ako sa zdá. Budete síce potrebovať kopu trpezlivosti, kým ho dotiahnete k dokonalosti, ale to platí pri každom akrobatickom prvku. Na začiatok vám odporúčame nájsť mäkkú dopadovú plochu (žinenka, piesok), aby ste znížili riziko úrazu.

Ako prvé si rozdelíme webster na niekoľko častí. Prvá časť je odraz, švih druhou nohou a samozrejme švih rukami. Odrážajte sa z vystretej nohy (špičky). Pri odraze nezabudnite na blocking ! Predstavte si, že je pred vami stena, do ktorej nechcete naraziť a tak sa mierne odkopnete vzad proti prekážke.

odraz

Ďalšia dôležitá časť je balenie. Balíte sa za jednu nohu, vždy tú z ktorej sa odrážate. Čím viac sa zabalíte, tým budete mať rýchlejšiu rotáciu.

balenie-salto-vpred

Posledná časť je taktiež veľmi dôležitá. Musíte vystihnúť moment, kedy sa rozbaliť a dopadnúť. Dopadať by ste mali na špičky .

dopad

Ak si chcete samotný webster zjednodušiť, tak si nájdite na odraz mierny kopček. Bude sa vám lepšie odrážať a celý prvok bude jednoduchší. Na záver máme pre vás video tutoriál, ktorý natočil známy český freerunner Taras Povoroznyk 🙂

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa naučiť premet vzad – 3 kroky, ktoré ti pomôžu

Ako sa naučiť webster ? Salto vpred z jednej nohy
5 (100%) 2 votes

Komentáre