Ako sa správne obliecť na šport?

Ako sa správne obliecť na šport?

Ako sa správne obliecť na šport?

Keď ste sa už rozhodli pre zmenu životného štýlu, idete zmeniť stravovanie a začínate cvičiť, je tu niekoľko ďalších vecí, ktoré si musíte ujasniť. Jednou z nich je zvoliť si správne oblečenie na šport. Je omyl myslieť si, že to vyriešite starými teplákmi a tričkom. Prečo si myslíte, že existuje toľko veľa dobrých výrobcov pánskeho športového oblečenia? Pretože každý správny športovec by mal vedieť, ako sa na športovanie vhodne obliecť.

Pohodlnosť a praktickosť športového oblečenia zlepšuje výkon

Je to naozaj pravda. Ak ste nesprávne oblečení, začne vám po čase vadiť zle odsatý pot, príliš obtiahnutý materiál alebo príliš voľný, takže zavadzia pri pohybe. Obmedzuje vás to a stratíte chuť na šport. Toto predsa nechcete. Prezradíme vám, ako sa pre vhodné športové oblečenie rozhodnúť.

Tričko – to by nemalo byť bavlnené. Bavlna na tele zvlhne a bude vás nepríjemne chladiť, hlavne v studených mesiacoch uprostred jesene, zimy alebo chladnej jari. Materiály vhodné na športové tričká sú zo syntetiky.

Vetrovka – vetrovku pre indoorové športy nepotrebujete, ale ak sa chystáte von, napríklad behať, je bunda nevyhnutnosťou. Mala by byť ľahká a nepremokavá. Tie najkvalitnejšie sú odolné aj proti vetru. Na vonkajšie športy sa nenaobliekajte príliš. Veľmi sa spotíte a urobí to viac škody ako osohu. Tiež platí opačné pravidlo, nepodceniť teplotu. Pri behu i bicyklovaní sa chráňte pred vetrom a dažďom kvalitným oblečením – zväčša stačí dvojvrstvové – tričko a bunda.

Obuv – pri výbere športového oblečenia sa na obuv môže zabudnúť, ale je to najpodstatnejšia časť odevu, pokiaľ počas daného športu aktívne nohy využívate. Typickým príkladom je beh. Ľudia majú tendenciu obuť si tenisky a ísť behať do parku. To je veľká chyba! Potom sa vracajú domov vyšťavení a s ubolenými kĺbmi. Je to práve kvôli nesprávnej obuvi. Bez bežeckých topánok o behu ani neuvažujte. Na chladné a daždivé počasie si kúpte nepremokavé topánky, na leto poriadne vzdušné. Samozrejmosťou sú syntetické ponožky, ktoré dobre sajú pot.

Nohavice – príliš hrubé alebo príliš voľné tepláky nechajte na vylihovanie pri telke. V telocvični alebo vonku potrebujete úplnú slobodu pohybu. Pre toto nie je lepšia voľba ako elastické nohavice na beh.

Kde nájdete správne športové oblečenie pre mužov?

Pánske športové oblečenie sa hľadá pomerne ľahko. Množstvo predajní so športovými potrebami má aj svoje oddelenia s odevmi. Najjednoduchšie je však sadnúť doma za počítač a objednať si dovoz priamo domov z internetového obchodu. Obzvlášť teraz sú eshopy plné zaujímavých ponúk, predvianočných zliav, špeciálnych balení a akcií, dokonca vianočných súťaží o hodnotné ceny pri nákupe oblečenia. Je správny čas predzásobiť seba alebo blízkych na sezónu zhadzovania vianočných kíl a návratu k zdravému životnému štýlu.

Ako sa správne obliecť na šport?
5 (100%) 1 vote

Komentáre