Ako žiť zdravým životným štýlom – niekoľko tipov od nás

Chcete žiť zdravým životným štýlom ? Jediné, čo musíte urobiť, je dodržiavať niekoľko jednoduchých krokov, ktoré významne zlepšia váš život.

Niekoľko tipov pre vaše zdravie. Dodržiavate niektoré z nich ? Ak áno, ste na správnej ceste.

zdravé-tedlo-životný-štýl

Vyberajte si potraviny, ktoré obsahujú minimálne množstvo nezdravých tukov. Ktoré to sú sa zodzviete napríklad v tomto článku od Vlada Zlatoša – TUKY NIE SÚ VOĽBA ALE POVINNOSŤ

Nezdravé tuky zahŕňajú takzvané trans-tuky a nasýtené tuky. Tieto tuky zvyšujú LDL cholesterol, a zvýšenie hladiny LDL cholesterolu často súvisí so zvýšeným rizikom ochorenia srdca.

zdravé-tuky-zdravie

Jedzte zdravé tuky, ale s mierou. Poly-nenasýtené, mono-nenasýtené a omega-3 mastné kyseliny sú dobrý výber pre váš zdravý životný štýl. Tieto dobré tuky znižujú LDL cholesterol a zvyšujú HDL cholesterol, ktorý znižuje riziko srdcových ochorení.

zdravé-potraviny

Vyberajte tie správne potraviny. Minimalizujte spotrebu sladkostí, taktiež sa vyhnite pitiu alkoholu a sladkých ovocných štiav. Uprednostnite čerstvé ovocie a čerstvo vylisované 100% šťavy.

čerstvá-zelenina

Myslite na prílohu ! Možno niektorých z vás, ako malých nútili jesť zeleninu, ale vždy vám vraveli, že je zdravá. Mali pravdu.

Mohlo by vás zaujímať: 9 “nadupaných” potravín | Super potraviny

šport-zdravie-začiatok

Začnite športovať ! Šport je tou správnou cestou k zdravému telu. Vyhraďte si každý deň aspoň pol hodinku na šport. Je jedno aký druh športu to bude.

strečing

Pred každým tréningom je dôležité svaly zahriať. Myslite aj na strečing a naťahovanie po každom tréningu, aby ste predišli svalovej horúčke.

Mohlo by vás zaujímať: Strečing je dôležitý | ako cvičiť strečing

dieta

Zabudnite na rôzne výstrelky doby v podobe tabletiek na chudnite a pod. Je to zbytočné, všetko je len o tom, ako sa k vašej nadváhe sami postavíte ! Práve zdravý životný štýl a šport sú tou správnou cestou.

spánok

Doprajte si každý deň dostatok spánku ! Spánok je veľmi dôležitý pre každého človeka. Aspoň 8 hodín denne.

Ilustrácie: wikihow

Ako žiť zdravým životným štýlom – niekoľko tipov od nás
5 (100%) 1 vote

Komentáre