Beh v zime - skvelá aktivita pre telo aj myseľ

Beh v zime – skvelá aktivita pre telo aj myseľ

 

Teplé počasie je pre beh atraktívnejšie, o tom žiadna. Slnko nabáda k aktivite skôr ako dážď a chladno. Skúsení bežci už dávno vedia, že zima je pre beh prínosná. Dôvodov je hneď niekoľko 🙂 

Telo nie je toľko zaťažené horúčavou a vlhkom

Verte tomu alebo nie, chladné počasie je podľa skúsených športovcov pre beh ideálne. Hlavným dôvodom je, že keď beháme v teplom alebo snáď horúcom počasí, náš organizmus sa ľahšie prehreje, a to vedie k rýchlejšiemu pocitu vyčerpania. V zime nás vonkajšia teplota až tak neovplyvňuje.

Nakopnite svoj metabolizmu 

Zostať počas zimného obdobia bdelý a aktívny, nie je ľahká úloha. Metabolizmus spomaľuje. Po práci už nemáme energiu na ďalšie aktivity. Väčšine z nás sa chce padnúť do postele s knižkou a hrnčekom čaju. No, prečo nie. Ale to predsa nejde stále. A tu opäť môže pomôcť beh. Prebudíme náš metabolizmus, budeme zo seba mať radosť a získame energiu do ďalších dní. 

Stav únavy a depresie

Beh rozprúdi krv, prečistí hlavu a hlavne vyplavuje pocity šťastia – endorfíny. Športová činnosť nám pomáha bojovať so stavmi únavy a depresie, ktoré spolu so skorším stmievaním a škaredým počasím pociťuje snáď každý z nás. Behanie vám teda môže byť skvelým parťákom proti otravným myšlienkam.

 Dôležitý základ na leto

Ak sa v zime premôžeme a aspoň dvakrát týždenne pretiahneme svaly a spálime nejakú tú kalóriu, v lete si budeme ďakovať. Poďme si behaním v zime zabezpečiť dobrý základ pre letné obdobie, budeme sa cítiť spokojnejší. 

Beh v zime – skvelá aktivita pre telo aj myseľ
5 (100%) 4 votes

Komentáre