Bolesť hlavy a migréna – skúste Himalájsku soľ

Migréna dokáže váš život dokonale otráviť.  Máme pre vás jeden z mnohých tipov ako bojovať s migrénou. Migréna môže mať mnoho dôvodov. Žiaľ veľa liekov si s migrénou neporadí a vy sa potom cítite bezmocný. S našou radou vám postačí len jediná prísada.

himalajska-sol-zdravie-migrena

Himalájska soľ ako pomocník proti migréne

Možno to znie neuveriteľne, ale najlepším a najprirodzenejším spôsobom ako sa vysporiadať s migrénou je použiť soľ. Migréna môže mať najrôznejšie príčiny a niekedy býva dôvodom práve nedostatok minerálnych látok v tele.

Prečo práve Himalájska soľ ? 

Himalájska kryštalická soľ je najlepšia kvôli svojmu bohatému obsahu minerálov, stopových prvkov a elektrolytov. Tento druh soli znižuje intenzitu bolesti a zároveň posilňuje imunitný systém a zvyšuje koncentráciu elektrolytov v tele. Zvyšuje produkciu hormónu serotonínu, ktorý poznáme ako hormón šťastia. Himalájska soľ je zvyčajne ružovej farby a môžete si ju zakúpiť v mnohých obchodoch so zdravou výživou.

himalajska-sol-migrena-voda

Príprava

Prichystajte si približne 3 dcl pohár s čistou vodou a nasypte do neho 1/2 až 1 čajovú lyžičku Himalájskej soli. Pre lepšiu chuť môžete pridať citrónovú šťavu. Dobre premiešajte, aby sa všetka soľ rozpustila a následne vypite. Bolesť hlavy by mala do niekoľkých minút ustúpiť, poprípade sa zmierniť.

Mohlo by vás zaujímať: Nedostatok minerálov môže spôsobiť problémy – minerály a zdravie

 

 

Bolesť hlavy a migréna – skúste Himalájsku soľ
4.6 (91.11%) 9 votes

Komentáre