Chrípka a nachladnutie | príznaky a liečba

Kedže sa teplé dni tohto roku už definitívne vytratili a nastáva ochladenie, rozhodli sme sa s vami podeliť  s niekoľkými tipmi, ako liečiť chrípku a nachladnutie. Ďalším dôvodom bolo moje ochorenie a testovanie niekoľkých “babských rád” bez použitia antibiotík.

Dôležité je rozoznať príznaky.

Prechladnutie sa prejavuje väčšinou nádchou, bolesťou v krku, pričom sa neskôr môže pridať kašeľ, ktorý mizne v priebehu niekoľkých dní. Pri prechladnutí sú prítomné aj hlieny, ktoré sú z počiatku kvapalné a neskôr hustejšie a postupne miznú. Pri prechladnutí je najlepšie zostať doma a dopriať si odpočinok, malo by ustúpiť do jedného týždňa. Ak sa  stav nezlepší, môže sa jednať o bakteriálnu infekciu a je treba navštíviť lekára.

Chrípka nastupuje hneď od prvého dňa. Prejavuje sa pálením v krku, suchým kašľom, bolesťami hlavy, svalov, kĺbov a hrdla. Chorý sa doslova cíti pod psa. Hneď v prvý deň sa objavuje vysoká horúčka a zimnica. Chrípku by sme nemali podceňovať, musí sa riadne vyležať a ak sa stav nezlepšuje mali by ste vyhľadať vášho lekára.

Niekoľko rád, ktoré mi pomohli v boji proti chrípke:

Na chrípku na 100% vždy fungoval, funguje a bude fungovať len imunitný systém človeka. Každý ho má a každý ho ma v takom stave, ako sa on stará, alebo nestará. Keď nastúpia prve príznaky chrípky, najdôležitejšie je okamžite prestať prijímať akúkoľvek potravu (jeden až dva dni). Počas pôstu sa spustia dôležité procesy, dochádza k výraznej stimulácii imunitného systému. Ušetrí sa energia potrebná na strávenie potravy, ušetrenú energiu telo využije na boj s vírusom. Súčasne dochádza k výraznej detoxikácii, telo sa zbavuje škodlivých látok, medzi ktoré patria aj vírusy a tie sú tak rýchlejšie vyplavovane z organizmu. Obmedziť fyzickú aktivitu (šetrí sa energia aj námaha vnútornych organov), zaliezť do postele, horúci čaj a potiť sa. Najviac škodlivín sa z tela dostáva von dýchaním a potením, preto je veľmi dôležité potenie. Zvýšená teplota je dôležitá pre potenie a súčasne nevyhovuje vírusom, ktoré majú radi práve prirodzenú teplotu ľudského tela.

Prečo žiadne jedlo ?

Ako funguje imunitný system? Biele krvinky zachytia vírusy, spoja sa s nimi a vznikajú imunokomplexy. Tie musia byt rozložené pomocou enzýmov a až potom sú vyplavené von z tela. Enzýmy v tele produkuje len podžaludkova žľaza (pankreas). Produkcia enzýmov pankreasom však nie je neobmedzená. Ak sa človek naje, pankreas musí vyprodukovať prednostne enzýmy na strávenie potravy a nemože tak produkovať enzýmy na rozloženie imunokomplexov. Tie ostávajú v tele a liečenie chrípky prebieha zdĺhavo, náročne a oberá človeka o sily.

Vitamíny a minerály – zvýšenie imunity

Najlepším pomocníkom je prísun vitamínu C z prírodných zdrojov, akými sú napríklad citróny a pomaranče. Taktiež je nápomocný vitamín B – komplex (B1-B12). Niekoľko zdrojov vitamínu B: ryby, hydina, orechy, kukurica, fazuľa, hrach, mrkva, špenát, banán, avokádo, marhule, kivi, grepfruit, pomaranč, citrón, brokolica, kapusta, melón, med, tvaroh, mlieko, kakao, kvasnice a sója.

Taktiež sa odporúča cesnak, ktorý sa radí medzi všeliek. Podľa viacerých vedeckých štúdií je prírodným antibiotikom. Bojuje proti baktériám, ktoré sú proti bežným antibiotikám rezistentné.

Bylinné čaje

Ak máte bolesti hrdla, tak sa odporúča pitie teplých čajov. Najlepšie sa osvedčil repík lekársky, rumanček a šalvia lekárska (má protizápalový, baktericidný a dezinfekčný účinok). Taktiež veľmi dobrý je zázvorový čaj.

Dúfam, že vám tieto tipy od nás pomohli. Nezabúdajte posilňovať svoj imunitný systém. Ovocie by ste si mali dopriať každý deň, dôležitý je spánok a odpočinok. Správna činnosť imunitného systému si vyžaduje rešpektovanie prirodzených potrieb ľudského tela 😉 Ak máte nejaké osvedčené rady a tipy ako bojujete vy proti chrípke, napíšte nám do komentáru pod článkom.

 

 

Chrípka a nachladnutie | príznaky a liečba
5 (100%) 1 vote

Komentáre