Čo je to fitness ?

čo-je-to-fitness

Čo je fitness?

Fitness sú športové aktivity aj celkový životný štýl, ktorý má za cieľ všeobecnú telesnú kondíciu, celkovú zdatnosť, zlepšenie držania tela, zlepšenie konceptu postavy ap. Pre fitness cvičenia sa používajú okrem tradičných činiek aj rôzne špeciálne stroje, trenažéry ap, ktoré sú bežne k dispozícii vo fitness centrách. Mimo cvičenia potom záujemcovia obyčajne dodržiavajú aj určitý diétny režim, prípadne používajú rôzne doplnky výživy.

 

Ako začať s fitness?

Stanovenie cieľov – každý by si mal stanoviť, čo chce dosiahnuť a podľa toho si postaviť tréning, poprípade upraviť stravu.
Opatrný štart – Človek je odhodlaný začať, ale precení svoje sily a to ho môže odradiť. To je zlý prístup, Začať sa musí opatrne, s ľahkými záťažami, prechádzkou, krok za krokom.
Rozvrhnutie záťaže – aj to je veľmi dôležité. Pri nízkej záťaži sa výsledky nedostavia, pri vysokej záťaži hrozia zdravotné riziká v podobe natiahnutých svalov, preťaženie organizmu, dehydratácia.
Zostať fit – je treba jesť zdravo, ľahko a častejšie. Taktiež nezabúdajte pred a po každom cvičení strečovať, správny strečing je dôležitý.
Motivácia nadovšetko – Dvom sa trénuje lepšie, stanovte si presný čas, stanovte si reálne Cieľe, vnímajte Svoje zdravie, kondíciu, časové indispozície.