Čo je to twerk ?

Čo je to twerk ?

Je to tanec starý približne dvadsať rokov, v Amerike sa stal hitom a teraz dobýva i Slovensko. Preslávili ho celebrity ako Beyoncé alebo Miley Cyrus. Slovo twerk vzniklo spojením slov “twist” (názov rock’n’rollového tanečného štýlu charakteristického krútením panvy s pokrčenými kolenami a vystrčeným zadkom) a “jerk” (jedným z mnohých významov je triasť alebo šklbať sebou).

Twerk je súčasťou už dávno existujúceho tanečného štýlu dancehall, čo je jeden zo streetových tancov, ktorý vznikol na Jamajke v sedemdesiatych rokoch. Samostatne sa oddelil niekedy pred dvadsiatimi rokmi v New Orleans. Tanec pri ktorom sa používa najmä zadok sa páčil viac ako iné prvky.

Základom tanca je roznožiť nohy, dať ich mierne od seba, vytočiť kolená a špičky nôh a ísť do podrepu. V tejto polohe musíte vydržať čo najdlhšie. Potom začnete pomaly húpať panvou a pridáte sťahovanie a uvoľňovanie zadku. A to tak, že striedate ľavú a pravú polovicu. Ľahko erotický nádych dodáva tancu, okrem provokatívnych pohybov zadkom, aj to, že väčšinou majú ženy upnuté oblečenie plavkového strihu.