Dávid Molko a jeho príbeh – majster Slovenska v street workoute 2016

Dnes sme vyspovedali Dávida Molitorisa, ktorý vystupuje pod pseudonymom Molko. Dávid sa behom jedného roka dostal do väčšieho povedomia, vďaka obrovskému progressu v športovej disciplíne street workout. Prednedávnom dokonca vyhral majstrovstvá Slovenska v street workoute, ktoré sa konali v Žiline, vďaka čomu nás bude reprezentovať na majstrovstvách sveta v street workoute.

Ahoj Dávid, predstav sa nám trochu bližšie

Volám sa Dávid Molitoris a street workout trénujem približne tri a pol roka.

Videli sme tvoje nové video a v poslednej dobe sa tvoje meno často skloňuje na víťazných priečkach vo street workout súťažiach. Aký bol tvoj život predtým, než si začal aktívne trénovať ?

Žil som v strachu zo zajtrajška a nežil som čestne, bol som spodina. Čo je tvoja najväčšia motivácia a kde sa vidíš o pár rokov ? Moja najväčšia motivácia je sľub bohu a zosnulému bratovi, že sa budem snažiť, aby som bol lepší človek. O pár rokov neviem čo bude, život ma naučil, že sny sú sny a realita je často iná, ale vidím sa v dobrej spoločnosti a dúfam, že bez ujmy na zdraví.

Aký máš názor na street workout komunitu na Slovensku, zmenil by si niečo ?

Komunita je super, všetci sme nejakí, niektorí lepší, niektorí horší, ale sme komunita a posúvame sa ďalej. Nevidím problém v komunite, ale problém je inde, keďže záujem o street workout je na Slovensku nulový. Pretože je tu málo takých ľudí, čo tomuto športu rozumejú. Zmenil by som veľa, ale verím že sa to dá časom do poriadku.

Ako často trénuješ ?

Trénujem často, niekedy preháňam, inokedy flákam a o to viac potom trénujem, keď flákam. Mám to v sebe vžité. Neviem byť bez tréningu, je to môj každodenný rituál.

Čo by si poradil začiatočníkom v tejto športovej disciplíne ?

Začiatočníkom by som poradil, že keď chcú makať, nech si dávajú pozor na správnu výživu, oddych a aby verili v seba a nepodliehali pokušeniam, ako sú drogy a chlast. A pre tých, ktorí pochádzajú zo slabších rodín, aby makali o to viac, lebo len aktívny tréning pomáha vyrovnať sa so všetkým zlým.
Dávid dnes zverejnil na internete
motivačné video, ktoré vám priblíži jeho životný príbeh. Dávid nám prezradil, že toto video je len jedno z mnohých, na ktorých pracuje. Sleduj a zdieľaj tohto talentovaného chalana.

 Mohlo by vás zaujímať: Ako sa naučiť muscle up

Dávid Molko a jeho príbeh – majster Slovenska v street workoute 2016
5 (100%) 5 votes

Komentáre