Dôležité je spáliť viac ako prijmete

Dôležité je spáliť viac ako prijmete

Áno, to čo zjete, ovplyvňuje kvalitu vašich svalov. No ak chcete iba schudnúť a svaly nie sú pre vás až také dôležité, mali by ste si uvedomiť najdôležitejšiu vec – denne musíte spáliť aspoň toľko kalórií, koľko ich za ten deň prijmete + 1 navyše. Samozrejme, najlepšie ak ich bude viac ako tá 1 navyše. Takže schudnúť môžete aj keby ste zjedli kilo zmrzliny denne, problém je ten, že by ste museli prirásť na rotoped, aby ste spálili všetky tie cukry.

Dôležitá je zmena jedálnička
Chudnúť sa dá aj bez toho, aby ste si zmenili jedálniček. Jasné, ale bude to pre vás zbytočne namáhavé. Je to ako plávať proti prúdu – síce sa po dlhom čase na miesto dostanete, ale ide to veľmi pomaly, stojí vás to veľa energie a výsledky vás demotivujú. Ak chcete schudnúť, nemusíte robiť žiadne šialene veľké zmeny, stačí keď znížite príjem sacharidov – žiadny dezert po obede – a vymeníte prílohy ako knedľa, ryža, hranolky či americké zemiaky za čerstvú zeleninu. A samozrejme by ste mali niekedy „otestovať“ posilňovacie lavice.

jedalniček-zdrava-strava

Zvýšte aktivitu
Nemusíte 24/7 držať činky v ruke a makať s nimi, aby ste schudli. Ak vám naozaj ide iba o zníženie hmotnosti, stačí ak 3-krát do týždňa zaradíte nejakú športovú aktivitu aspoň na 45 minút. Je na vás, či pôjdete na jogu, na bicykel, plávať alebo na turistiku. Dôležité je, aby ste po tomto športovom výkone neprepadli a nezjedli pol chladničky. Ale pozor, raz za mesiac si môžete cheat day dovoliť – zjesť to, na čo ste mali počas chudnutia takú obrovskú chuť. Je to dôležité pre vašu psychiku a motiváciu.

Beh vám pomôže prečistiť hlavu
Jedným z najlepších spôsobov, ako zhodiť a udržať sa v kondícii, je beh – precvičíte takmer každý jeden sval, vyčistíte si hlavu, posilníte svoj srdcovo-cievny systém a zároveň máte skvelú prevenciu proti depresii. Potrebujete iba tenisky, vyjsť von a ubehnúť svoje prvé kilometre. Ak chcete schudnúť, nemusíte si odopierať všetky svoje radosti. Ak chcete nabrať aj svaly, je to náročnejšie.

 

Dôležité je spáliť viac ako prijmete
4.7 (93.33%) 9 votes

Komentáre