Funkčná sila vs estetika - svaly paže a svaly lopatiek

Funkčná sila vs estetika – svaly paže a svaly lopatiek

Dnes sa budeme venovať svalom, ktoré niesu prioritou dnešných cvičebných plánov. Sú to svaly paže a svaly lopatiek.

Prečo je tomu tak ? No predovšetkým z dôvodu estetiky. Dnes drvivá väčšina ľudí, ktorí sa začnú zaujímať o posilňovanie zo dňa na deň majú jeden spoločný cieľ. Aký ? Byť “svalnatý ” a plniť tak estetický ideál. Samozrejme toto sa cieľom nedá nazvať, je to len efekt (výsledok).

Určite ste sa stretli s tým, že ľudia vo vašom okolí hodnotia silu muža v rámci veľkosti jeho bicepsov. Žiaľ v tomto sila muža nespočíva. Jeho svalstvo možno v rámci estetiky plní až “odstrašujúcu” funkciu, ale je jeho svalstvo naozaj plne funkčné ? Videli ste už nejaké príklady, kedy menší a menej “svalnatý” mužík premohol toho väčšieho ? Myslím, že áno (web). Možno má menšie svaly v oblasti bicepsov, pŕs, ale jeho svalstvo je vyvážené a plne funkčné (aj svaly na ktoré sa v estetike nekladie taký dôraz).

“Ak chcete byť naozaj funkčný, musíte tvoriť celé vety (reč pohybu). Sekvencie slov používaných v rôznych kombináciách, ktoré budete vedieť aplikovať na akúkoľvek situáciu. A ako každý jazyk, je i tento efektívny, ak je používaný v praxi ako komunikačný nástroj. Až vtedy zistíte či váš pohyb (zameranie) je užitočný. S vynikajúcou mobilitou, ale nulovou silou si rovnako neúplný ako príliš svalnatý, bez príslušnej flexibility a mobility.”

Pozrime sa spolu bližšie na to, prečo sú lopatkové svaly také dôležité a nemali by sme ich prehliadať. V nasledujúcom videu máš príklady, ako tieto svaly cvičiť.

Mohlo by vás zaujímať: Dipy, kliky, zhyby, drepy | základné cviky

 

Funkčná sila vs estetika – svaly paže a svaly lopatiek
3.8 (75%) 4 votes

Komentáre