Ido Portal - pohybuj sa, hýb sa, pretože môžeš | Komplexný pohyb

Ido Portal – pohybuj sa, hýb sa, pretože môžeš | Komplexný pohyb

Dnes by sme vám chceli priblížiť veľmi zaujímavú osobnosť prinášajúcu úplne odlišný uhol pohľadu na posilňovanie a cvičenie. Volá sa Ido Portal a zameriava sa na komplexný a ucelený pohyb. Ido je pôvodom z Izraela a je veľmi kontroverzná postava, vďaka svojim názorom, s ktorými nie vždy ľudia súhlasia. To však nemení nič na tom, že sa naozaj vie hýbať a robí to skvele ! Stačí sa pozrieť na jeho videá a uvidíte jeho vyšportované telo, ktoré sa pohybuje s neobyčajnou ľahkosťou. Jedna z jeho myšlienok je, že zameriavať sa len na jednu pohybovú aktivitu nie je správne. Napríklad posilňovanie je podľa neho len veľmi malá časť sveta pohybu a ten označuje za obmedzený svet. Pohyb je to, čo máme podľa Ida všetci v sebe, musíme to len objaviť. On sám trénuje aktívne bojové športy (box, capoeria), experimentuje s gymnastikou a jogou, dokonca trénoval intenzívne balet. Vo všetkom vidí pohyb a kvalitu pohybu.

Pohybuj sa, hýb sa, pretože môžeš. Keď sa hýbať nebudeš, asi toho v tom čase nebudeš ani schopný

Táto osobnosť je určite obrovskou inšpiráciou pre nás všetkých. On je dôkazom toho, že pohyb je prirodzený a nemáme sa obmedzovať len na jednu športovú disciplínu, ale rozvíjať sa na viacerých úrovniach. Tu je krátke inteview o pohybe a motivácii s českými titulkami.

Taktiež odporúčame vzhliadnuť jeho motivačné video o pohybe ako takom 🙂

Ak by ste mali záujem v budúcnosti navštíviť niektorí z jeho workshopov, tak sledujte jeho web stránky, kde sú vyznačené miesta kam sa chystá. Už navštívil aj Slovensko aj Českú republiku, takže sa budeme tešiť na ďalšiu návštevu a určite vás o tom budeme včas informovať 🙂

Mohlo by vás zaujímať:  Cvičenie s vlastnou váhou tela – gymnastické kruhy

Ido Portal – pohybuj sa, hýb sa, pretože môžeš | Komplexný pohyb
5 (100%) 5 votes

Komentáre