Monika Mikovcová | talentované dievča z Nitry !

Monika Mikovcová | talentované dievča z Nitry !

Dnes podporíme talentované dievča z Nitry. Volá sa Monika Mikovcová a venuje sa vzdušnej akrobacií a to kruhu aerial hoop a šálu aerial silk, budú to už dva roky.

Aerial hoop je oceľový kruh, ktorý pripomína hula hoop kruh, s tým rozdielom, že aerial hoop je zavesený na strope na ktorom sa vykonáva vzdušná akrobacia.

Monika Mikovcová | talentované dievča z Nitry !

Aerial silk hodvábne stuhy, ktoré sú tak isto zavesené na strope. Na týchto hodvábnych stuhách sa vykonáva vzdušná akrobacia, kde sa akrobat spolieha len na svoje vlastné sily, bez akéhokoľvek istenia. Akrobat sa teda musí spoliehať predovšetkým na svoje schopnosti. 

Mikovcova

Monika momentálne pracuje v Bratislave a študuje v Nitre. Popri svojich bežných povinnostiach stíha tvrdo trénovať. Monika sa predtým venovala modernej gymnastike, žiaľ musela prestať kvôli zraneniu, ktoré sa jej prihodilo, ale práve vďaka tomu začala trénovať práve vzdušnú akrobaciu v ktorej naozaj vyniká. Má za sebou mnoho profesionálnych vystúpení, niekoľko z nich si môžeš pozrieť na videu. Ak by ste sa chceli pridať, tento skvelý šport sa trénuje vo Fly Zone Nitra, telocvičňa sa nachádza v Starej pekárni. 

Monika píše:

Ide vlastne o tanec vo vzduchu, je to pre mňa istý spôsob vyjadrenia sa, dôležitá je sila ale zároveň jemnosť a pôvab a precítenie. Keď vystupujem na kruhu väčšinu času mám zatvorené oči a vnímam hudbu, tá je samozrejme veľmi dôležitá. Aerial silk sa dosť objavuje aj v divadelných predstaveniach, samozrejme tiež na kultúrnych podujatiach, firemných akciách a festivaloch.

 

Ak by ste mali záujem kontaktovať Moniku ohľadom performance, kontaktujte: mikovcova.monika@gmail.com

 

Monika Mikovcová | talentované dievča z Nitry !
4.8 (95%) 4 votes