Na 15. svetovej gymnaestráde nás reprezentovali aj Slováci (video)

Na 15. svetovej gymnaestráde nás reprezentovali aj Slováci (video)

 

Určite poniektorí poznáte tanečnú skupinu Phantoms crew, už pred časom sme informovali o ich letnom tanečnom tábore o ktorom sa dočítate tu – Phantoms crew | letný tábor

Tento krát spojili sily spolu so študentami Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a reprezentovali Slovensko na 15. svetovej gymnaestráde v Helsinkách. Na začiatok si treba povedať čo je cieľom tohto podujatia a čo si pod pojmom gymnaestráda predstaviť.

Gymnaestráda je celosvetové podujatie, ktoré sa organizuje každé štyri roky. Cieľom tohto podujatia nie je vyhrať, ale ide o akciu nesúťažného charakteru, ktorá slúži na propagáciu zdravého životného štýlu a celoživotnej pohybovej aktivity.

gymnaestrada-2015-phantoms-crew

Zo Slovenska sa zúčastnilo na tomto celosvetovom podujatí 289 cvičencov, čo bola doposiaľ najväčšia výprava zo Slovenska. Samotnú UKF reprezentovalo 25 študentov, ktorí sa pripravovali na toto podujatie od septembra minulého roku. Celkovo sa na Svetovej gymnaestráde v Helsinkách zúčastnilo 21.000 účastníkov z 52 krajín zo všetkých kontinentov. Vystúpenie sa konalo na troch rôznych pódiách v hlavnej športovej hale Messukeskus a jedno vystúpenie absolvovali na hlavnom pódiu pred olympijským štadiónom v Helsinkách.

Chalani z Phantoms crew stihli účinkovať aj na národnom večeri Japonska, kde boli zaradení do medzinárodnej skupiny tanečníkov a tiež na záverečnom FIG gala programe v skladbe Old boys od japonského autora, kde vystúpilo zhruba 200 účinkujúcich z rôznych krajín všetkých kontinentov. Atmosféra a zážitky boli neopísateľné, ďalšie poznatky a skúsenosti využije celá naša výprava pri príprave na 16. Svetovú gymnaestrádu, ktorá sa bude v roku 2019 konať v rakúskom Dornbirne.

Chalani celú svoju výpravu zaznamenali na video, aby vám priblížili ako to tam vyzeralo 🙂

Na 15. svetovej gymnaestráde nás reprezentovali aj Slováci (video)
5 (100%) 1 vote

Komentáre