Naučíme vás salto vpred behom pár minút – základná technika + video

Salto vpred patrí medzi základné akrobatické prvky. Je to pomerne jednoduchý prvok, stačí sa naučiť správnu techniku. Potom už len veľa trpezlivosti a odhodlanie 🙂 Salto vpred sa skladá z výskoku, balenia a dopadu. Odporúčame si najskôr zdokonaliť kotúľ vpred (balenie) a výskok (odraz).

Salto vpred a technika 

Najdôležitejší je samotný odraz. Pri odraze musíš byť pevný a vystretý, odrážať by si sa mal zo špičiek, nie z celých chodidiel ! Rukami šviháš z hora dole, čím dávaš telu podnet na rotáciu.

salto-vpred-odraz

Veľmi častá chyba pri odraze je, že sa pri salte vpred prehneme smerom vzad, alebo sa predkloníme. Pamätaj na to, že musíš byť pri odraze vystretý !

salto-vpred-zly-odraz

Druhý krok je balenie. Čím lepšie si zbalený v samotnom salte vpred, tým rýchlejšia bude tvoja rotácia. Pri balení je lepšie dávať kolená, čo najširšie od seba, aby sme si nevybili pri prvých pokusoch zuby 🙂 Môžeš skúsiť zafixovať ruky tak, že si chytíš kolená.

salto-vpred-balenie

Posledný krok je rozbalenie a dopad. Najskôr to budú asi pády na chrbát, odporúčame mäkkú žinenku. Časom sa naučíš, ako a kedy rozbaliť salto vpred, aby si dopadol na nohy 🙂

Na záver máme pre teba krátke inštruktážne video 🙂 Ak vieš salto vpred, môžeš nám poslať odkaz na samotný prvok do komentára pod článkom. Radi sa pozrieme, poprípade poradíme, čo zlepšiť.

Salto vpred ťa vieme naučiť aj priamo v telocvični Skill lab v Nitre. Stačí, ak sa zapíšeš na niektorý z našich tréningových programov. Ak máš záujem, tak nás kontaktuj správou. Klikni sem

Naučíme vás salto vpred behom pár minút – základná technika + video
5 (100%) 6 votes

Komentáre