Nebbia: Cesta na vrchol nebola vždy bezstarostná

Nebbia: Cesta na vrchol nebola vždy bezstarostná

Nebbia, značka fitness oblečenia, ktorú na Slovensku pozná takmer každý, kto bol aspoň raz v posilňovni. Je to značka, ktorá vznikla v roku 1997 vďaka vášnivým fanúšikom kulturistiky – Stanke a Martinovi Peckovým. Vtedy to bolo s podnikaním zvláštne, boli divoké 90. roky a ak ste prišli s dobrý nápadom, mali ste vysokú šancu, že uspejete. A presne tak to bolo aj v tomto prípade, aj keď začiatky nebývajú ľahké, manželia zo Žiliny to zvládli a značku veľmi dobre rozbehli.

Dobrý štart
Na začiatku ste si mohli kúpiť iba Nebbia pánske tričká, tepláky či tielka, ženská kolekcia ešte absentovala. No aj tak sa už v roku 1998, teda rok od vzniku značky, uskutočnila veľká vec – prvý kúsok oblečenia značky Nebbia išiel na export do zahraničia. Aj to svedčí o tom, že značka bola viac ako dobre rozbehnutá. V roku 1999 Nebbia zaraďuje do ponuky aj ženskú kolekciu, vďaka čomu sa o rok stáva jednotkou na slovenskom trhu a podporuje silné mená kulturistiky ako Ján Kus či Katka Trnovcová.

Nesprávne rozhodnutie
V podnikaní je dôležité, aby ste sa posúvali stále vpred a svojim zákazníkom prinášali niečo nové. Nie vždy sa to však stretne s úspechom, ako očaávate. A presne to sa stalo aj Nebbii, keď prišla na trh s funkčným oblečením – bundy na turistiku či lyžovačku, termo tričká alebo funkčné nohavice. Od roku 2003 do 2011 Nebbia stagnovala aj kvôli tomuto kroku – zaradenia outdoorového oblečenia. Ako teda ďalej?

Správny krok
Trvalo to síce až 8 rokov, no v Nebbii si uvedomili, v čom sú najlepší – vo fitness a bodybuilderskom oblečení, a tak z ponuky vyradili oudoorové kúsky a venovali sa tomu, v čom sú doma. A prinieslo to svoje ovocie, v ponuke nájdete štýlové dámske legíny Nebbia, netypické mužské oblečenie, ktoré je výnimočné a aj vďaka tomu Nebbia naberá na sile. V roku 2014 už vyváža svoje oblečenie do 20 krajín a o rok neskôr sa Nebbia stáva oficiálnym dodávateľom oblečenia pre Mr. Olympia. Aj vďaka tomu je dnes východoeurópskou jednotkou. Čo si myslíte, podarí sa jej stať aj svetovou jednotkou?

Nebbia: Cesta na vrchol nebola vždy bezstarostná
4.6 (92%) 5 votes

Komentáre