Niekoľko dôvodov prečo jesť jablká + zdravé účinky

Niekoľko dôvodov prečo jesť jablká + zdravé účinky

O jablkách sme si už písali v predchádzajúcom článku v kombinácii s mrkvou (článok nájdeš tu). Tento krát sa chceme k tejto téme opäť vrátiť.

Mnohí z nás zabúdajú, že niekedy tie najjednoduchšie odpovede sú tie najlepšie. O jablkách sa hovorí, že to sú “Okrúhle lekárne”.  Toto ovocie reguluje trávenie, bojuje proti infekciám, má detoxikačné a regeneračné účinky, posilňuje imunitu, povzbudzuje náladu a zvyšuje vitalitu.

jablka-zdravie-prečo

Prečo by sme mali jesť jablka neošúpané a s jadierkami ? 🙂

Ako uvádza zdroj byliny.sk v jablku sa nachádza až trinásť rozličných vitamínov : A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, kyselinu pantoténovú, niacín, biotín, kyselinu listovú a cholín. Prevažná časť týchto vitamínov sa nachádza v šupke alebo priamo pod ňou,preto by sme mali jablka komzumovať neošúpané. Ak si chcete dopriať extradávku jódu, nevyhadzujte ani jadierka – práve v nich je uložený aj tento stopový prvok.

Tu je niekoľko dôvodov prečo jesť jablká + ich účinky

Získajte zdravšie a belšie zuby

Jablko síce nenahradí zubnú kefku, ale hryzenie a žuvanie jabĺk stimuluje produkciu slín v ústach, zabraňuje zubnému kazu znížením hladiny baktérií.

Zníženie cholesterolu 

Obsahujú množstvo pektinu. Tento polysachadid sa v žalúdku viaže na tuky a cholesterol a pomáha pri jeho vylučovaní.

Pomáhajú pri hnačke

Vláknina ktorú jablká obsahujú sú nám skvelým pomocníkom napríklad pri hnačke.. Zdroj bylyny.sk uvádza, že proti hnačke pomáhajú sladké jablká, pri zápche zasa kyslé, ktoré povzbudzujú činnosť čriev.

Detoxikujú váš organizumus

Najlepší spôsob ako detoxivovať váš organizmus je jesť veľa ovocia, práve jablká môžu byť tou správnou formou ako na to 😉

Zlepšujú váš imunitný systém

Červená jablká obsahujú antioxidant s názvom quercetin. Nedávne štúdie zistili, že quercetin môže pomôcť zvýšiť a posilniť váš imunitný systém, a to najmä, keď ste v strese.

Na záver

Určite sa často stretávate s ľuďmi vo vašom okolí, ktorí jablká asi moc často nejedia. Jablká sú skvelá desiata pre každého, najmä do školy pre deti, no ako to všetci poznáme, za našich čias toto ovocie často končilo v koši a dieťa siahlo skôr po nejakej sladkosti. To je chyba ! Ak neviete vaše dieťa donútiť do tohto ovocia skúste im pripraviť skvelý recept, ktorý sa skladá zo strúhanej mrkvy a jabĺk 🙂 Tu je skvelý zdravý recept, ale samozrejme rada z našej strany, ten cukor by tam nemusel byť 😉

RECEPT nájdete tu – Strúhaná mrkva a jablká.

 

 

Niekoľko dôvodov prečo jesť jablká + zdravé účinky
5 (100%) 1 vote

Komentáre