Prečo si vybrať práve parkour ?

Prečo si vybrať práve parkour ?

Uvažujete nad tým, ktorý šport je ten pravý pre vás ? Prečo nevyskúšať práve parkour a freerunning ? Na našich stránkach sa dozvieš hneď o niekoľkých parkour a freerunning akadémiách, ktoré sa nachádzajú na Slovensku (klikni sem). V týchto akadémiách sa nachádzajú prostriedky (žinenky…) a kvalifikovaní tréneri, ktorí ťa budú trénovať krok za krokom.

Povedzme si, ale na začiatok čo je to parkour.

Parkour môžeme definovať ako fyzický pohyb, pri ktorom sa snaží atlét dostať z bodu A do bodu B čo najrýchlejším a najefektnejším pohybom. Dôležitou charakteristikou parkouru je efektivita (účinnosť). Parkourista (fran. Tracuer) sa snaží pohybovať rýchlo, ale tiež s čo najmenšou spotrebou energie a najpriamejšou možnou cestou. Fyzická časť tréningov je podľa Davida Bella založená na prekonávaní všetkých prekážok, ktoré sa v ceste vyskytnú. Napríklad rôzne steny, lavičky, múriky, zábradlia, ploty. Predstaviť si to môžeme na príklade ohrozenia. Človek sa v rámci pudu sebazáchovy buď bráni, konfrontuje, alebo uteká. Bojové umenia pripravujú ľudí na útok, parkour pripravuje ľudí na útek. Viac tu

Český freerunner a parkourista Taras Povoroznyk pre vás pripravil skvelé video, kde vám ukáže o čom tento atraktívny druh športu je a v čom spočíva.

Kdysi dávno v roce 2008 jsem se rozhodl pro tuto úžasnou disciplínu, která má název parkour!
V tomto videu jsem se s vámi chtěl podělit o to, proč jsem se rozhodl právě pro parkour a zanechal třeba i fotbalu kvůli této svobodě pohybu a neomezeným možnostem.
Chtěl bych všem lidem, kterým se tato disciplína líbí a nejen disciplína, ale i plynulý pohyb po městě, aby s ní začali a pomalu se dostávali do formy a chápali, že se můžou nějakým způsobem rozvíjet i po pohybové stránce.
Užijte si video a budu moc rád, když mi toto video nasdílíte např. na svých soc. sítích a ukážete tak i svým přátelům, co je parkour.

Prečo si vybrať práve parkour ?
5 (100%) 1 vote

Komentáre