Project Junior | motivačné video pre mladých parkouristov z Banskej Bystrice

Project Junior | motivačné video pre mladých parkouristov z Banskej Bystrice

Včera sa na youtube objavilo špeciálne motivačné video, ktoré je venované mladým talentovaným parkouristom z Banskej Bystrice. Zaujalo nás to, a tak sme pátrali, kto stál za celým týmto projektom, kde prialo skupine Slovak Freerun Family Junior “všetko dobré” okolo 100 osobností zo Slovenska a zahraničia, ktorých väčšinu tvorili slovenskí a českí parkouristi a freerunneri, ale taktiež aj také osobnosti ako Matej Tóth (majster sveta v chôdzi), Tomi Kid (KO box club Galanta), či dokonca Lujza Straková (Miss Slovensko 2015). Za celým projektom stojí Jakub „Rainy“  Forgács, ktorý tieto deti vedie a usmerňuje v živote. Snaží sa im vštepovať morálne hodnoty a organizuje pre nich rôzne akcie.

Ako vznikla skupina Slovak Freerun Family Junior ? 

Jakub „Rainy“ Forgács:

V roku 2014 väčšina členov pôvodnej akrobatickej skupiny Slovak Freerun Family prerušila tréning z pracovných dôvodov, z dôvodu zmeny záujmu (prešli na workout a pod.), pre zranenia, alebo odcestovali za prácou mimo mesta. Na tréningoch rapídne ubudlo ľudí, zostalo nás fakt len pár. Hoci sme väčšinou trénovali v okolí centra Banskej Bystrice, zvykli sme zájsť aj na vzdialenejšie sídliská. Na jednom, Fončorde, sme na mieste, betónovom ihrisku prezývanom bludisko, narazili na kopu menších detí. Tie sa tam bláznili a robili rôzne hlúposti. My sme si trénovali a keď po nás začali opakovať, tak sme sa im povenovali a vysvetlili sme im základy. Rovnako sme ich pozvali aj na naše bezplatné tréningy. Na naše počudovanie, začali chodiť. Najskôr iba pár a neskôr stále viac a viac a pravidelne. Išlo o deti, chalanov a dievčatá vo veku od 8 do 16 rokov. Keďže decká boli veľmi talentované a rýchlo sa učili, skrsol mi v hlave nápad, vytvoriť Slovak Freerun Family Junior, tím mladých parkouristov pod našim menom. Stalo sa tak deň pred Štedrým dňom 2014 a pre deti to bol teda taký malý vianočný darček. Pôvodne nový tím tvorilo 15 členov (7 chalanov a 8 dievčat). Časom pribudlo aj ďalší chalan a baba. S „juniormi“ sme odvtedy absolvovali niekoľko exhibícií a workshopov na rôznych akciách. Decká už po pár mesiacoch tréningu stvárajú pekné kúsky a majú čo ukázať. Navyše, z vystúpení majú veľkú radosť a bavia ich.

Prečo vzniklo toto video ? 

Jakub „Rainy“ Forgács:

Hlavne preto, že mám decká rád. Sme viac ako len tím. Chcel by som, aby z nich vyrástli dobrí ľudia, vštepovať im morálne hodnoty. Chodievame na výlety, opekačky, bláznime sa… Vytvorili sme pre nich 10+1 parkouristu, pravidlá, ktoré im pomôžu v tréningu. Nečakane zožali úspech a zdieľali ich aj mnohí iní parkouristi. S odstupom času vidím, že sú to už o niečo iné deti, ako tie, ktoré sme stretli pred rokom. 🙂 Za nadávku, ak im ujde, si dajú 11 klikov a často si spolu s nimi sami od seba zaklikujú aj iné detváky, len tak. Každopádne, v týchto dňoch je to rok, čo sa k nám pridali na tréningu a práve preto som v septembri oslovil cez niekoľko rôznych kanálov viacero slovenských, českých, zahraničných parkouristov a aj známe osobnosti zo Slovenska. Poslal som im videá našich parkouristov a poprosil som ich o motivačné videá. Na moje prekvapenie, viacerí reagovali a poslali videá, v ktorých priali našim „juniorom“ kadečo, jednoducho sa vďaka ich pomoci podarilo zostrihať takmer 14-minútové video, v ktorom je tuším presne 100 skvelých ľudí s dobrým srdcom a jeden pes. 🙂 A pre decká to je skvelé motivačné video do tréningu, ktoré si hocikedy pozrú a verím, že hneď budú správne naladené.

Ako reagovali deti na darček v podobe videa, ktorý si pre nich pripravil ?

Jakub „Rainy“ Forgács:

Finálne video zožalo úspech. Našim parkouristom, hoci nemohli prísť všetci, som ho pustil v sobotu priamo na bludisku, na mieste nášho prvého stretnutia. Deti boli prekvapené, dojaté, tešili sa… Niektoré baby si aj poplakali. Vo videu totiž dostala veľa priestoru práve Katie McDonnell, ktorá je ich vzorom, keďže ony milujú práve aerialy a tie sú jej špecialitou. A ešte ich vo videu aj menovite oslovila. Okrem toho sme deckám pripravili aj malú oslavu, boli domáce lievance, Marlenka, cukríky… Jednoducho sme maškrtili a potom sa trénovalo. 🙂 Mali taký výnimočný deň.

slovak-freerun-family-junior slovak-freerun-family-junior-motivácia

Promo video mladých parkouristov z Banskej Bystrice

Na koniec tohto článku môžeme len napísať, že nás veľmi teší, že na Slovensku ešte existujú ľudia, ktorí sa nezaujímajú len sami o seba, ale chcú odovzdávať svoje skúsenosti a pomáhať aj iným. Takýchto projektov by mohlo byť oveľa viac a je škoda, že sa takéto video nedostane ku každému, určite je to motivácia pre každého.

 

Project Junior | motivačné video pre mladých parkouristov z Banskej Bystrice
5 (100%) 2 votes

Komentáre