Red Bull Art of Motion | súťaž, kde sa hodnotí popieranie gravitácie

Red Bull Art of Motion | súťaž, kde sa hodnotí popieranie gravitácie

redbull-art-of-motion-what-is

Čo je to Red Bull Art of Motion ?

Red Bull Art of Motion je súťaž vo freerunningu, kde sa stretávajú najlepší freerunneri a parkouristi z celého sveta !

Čo je to parkour a freerunning si môžeš prečítať tu (klikni sem)

Táto súťaž sa už konala v rôznych krajinách sveta vrátanie Anglicka, Kuvajtu, USA a Grécka. Tento ročník, v poradí piaty sa opäť bude konať na na ostrove Santorini v Grécku. Tento grécky ostrov je už na prvý pohľad iný, ako ostatné. Vznikol z lávy pri vulkanickej erupcii v roku 1660 pred naším letopočtom. Miestne dedinky si zachovávajú tradičnú architektúru s dláždenými ulicami a zákutiami s výhľadmi na more, čo dotvára atmosféru celého tohto podujatia !

santorini-grécko

Vyhodnotenie celej súťaže podlieha viacerým kritériám, ktoré musia atléti splniť. Hodnotí sa kreativita, flow, výkon a obtiažnosť. Žiadosť o kvalifikáciu na túto súťaž si môže podať každý freerunner a parkourista z celého sveta, platí to aj pre Slovensko. Tento rok mali možnosť žiadatelia podať dve prihlášky. Jedna bola formou online kvalifikácie, kde museli natočiť krátke (1:30) video, kde ukázali to najlepšie čo vedia. Latka sa každým rokom zvyšuje a tak vždy pred súťažou je internet plný neskutočných výkonov, ktoré atléti predvádzajú. Atléti popierajú všetky zákony gravitácie a predvádzajú neskutočné výkony, ktoré sú inšpiráciou pre celú komunitu.

Hodnotia piati porotcovia: Patrick Morawetz, Anan Anwar, Kie Willis, Gabriel Nunez a Sergio Cora.

Kto sa zúčastní súťaže:
– 6 finalistov z minuloročnej súťaže
– 7 vybraní atléti v on-line kvalifikácii (4 muži a 3 ženy)
– 5 atléti z on-site kvalifikácie (vybraní priamo na mieste, náklady im budú preplatené)

Minuloročný finalisti, ktorí sa zúčastnia podujatia patria medzi špičku vo freerunningu. Ich mená sú: Alexander Schauer z Rakúska, Jesse Peveril z Kanady, Yoann Leroux z Francúzka, Alexander Baiturin z Ruska, Pavel Petkuns z Lotyšska a Dimitris Kirsanidis z Grécka. Ako môžete vidieť, zúčastniť sa môže naozaj každý, je tu zastúpená široká paleta krajín.

Tu je ukážka niekoľko kvalifikačných videí na tohtoročný Red Bull Art of Motion 🙂

Viac na redbull.com

 

 

 

Red Bull Art of Motion | súťaž, kde sa hodnotí popieranie gravitácie
5 (100%) 2 votes

Komentáre