Sebastián Dratva – jeho kreativita nemá hraníc

Dnes vám predstavíme mladého kreatívneho chalana Sebastiána Dratvu, ktorý pochádza z Turian nad Váhom. Parkouru a freerunningu sa venuje približne 4 roky a kreativita je jeho dominantnou stránkou v tomto športe (subkultúre). Vo svojom pohybe neustále kombinuje rôzne variácie akrobatických prvkov, ktoré robia jeho štýl jedinečným, o čom sa môžete presvedčiť v jeho novom videu dole. Sebastiana sme pre vás trochu vyspovedali 🙂

Zúčastnil si sa nejakej súťaže v tomto športe (subkultúre) ? Ak áno, ako si dopadol ?

“Zúčastnil som sa troch súťaží a v dvoch z nich som sa umiestnil v prvej trojke. Prvá bola ArtMoving 2015, tam som získal tretie miesto. Ďalšia bola v Košiciach, bol to jej prvý ročník (Movement cup) a tam som získal druhé miesto.”

Si veľmi talentovaný a rýchlo napreduješ, čo by si poradil začiatočníkom, ktorí sa chcú zlepšiť ?  “Keby teraz začínam, tak by som začal trochu inak, ale naozaj len trochu, lebo kto nerobí začiatočnícke chyby ? Určite by som začal, ako prvé spevňovať telo, lebo po takom roku – dvoch som cítil, že sa ,,rozpadám”, ale to nevadí, lebo som si to celkom skoro uvedomil a už je to dobre. Ako druhú vec a to celkom dôležitú v tomto športe, by som odporučil pravidelne strečovať, a to som pravidelne začal až tento rok a cítim celkovo posun a zmenu k lepšiemu.”

Aké sú tvoje ciele v tomto športe (subkultúre) ?

“Môj cieľ v PK/FR je vyhrať AOM (kto to dnes nechce, že) a to druhé a hlavnejšie je byť známy v PK/FR komunite a spoznať sa s ľuďmi v nej známych.”

Sleduj jeho video a podpor ho odberom jeho youtube kanálu, určite to ocení 🙂

Sebastián Dratva – jeho kreativita nemá hraníc
4 (80%) 10 votes

Komentáre