Slováci v Anglicku | B.O.C crew na cestách | parkour trip

O chalanoch zo skupiny B.O.C crew sme už písali (cestovanie po Slovensku a šport). V ich projekte, na ktorom pracovali počas celého roka sa snažili títo talentovaní chalani z Prešova spojiť cestovanie so športom, konkrétne s parkourom a freerunningom. Parkour a freerunning je založený tiež na cestovaní, zábave a stretávaní sa s ľuďmi, ktorých baví práve pohyb. Chalani tentokrát vycestovali za naše hranice a navštívili najväčšie mesto Anglicka – Londýn. Samozrejme všetko zdokumentovali a pripravili skvelé video z ich cesty, v ktorom uvidíš rôzne saltá a preskoky priamo v metropole Londýna. Okrem toho nám chalani napísali stručný opis ich návštevy v Londýne.

“Myšlienka navštíviť Londýn začala po tom, ako sa nám ozvala jedna naša fanúšička, ktorá býva už niekoľko rokov v Londýne, pôvodom Prešovčanka. Napísala nám, že nás už sleduje pár rokov a že sa jej páči čomu sa venujeme a sme z jej rodného mesta. Ponúkla nám jej dom, ktorý prenajíma priamo v Londýne na prelom Septembra a Októbra, že akurát vtedy bude voľný na pár dní. Takáto ponuka sa samozrejme neodmieta. Sme za túto možnosť veľmi vďační a týmto by sme ju chceli pozdraviť .

V Londýne sme teda strávili 6 dní. Navštívili sme tie najznámejšie parkourové spoty v Londýne a naozaj rešpekt všetkým, ktorí si dávajú tie vzdialenosti. Mnohé z nich sme sa neodvážili skočiť, no za to sme dostali nový pohľad na vec a prišli na to, že treba trénovať omnoho viac. Londýn bol pre našu skupinu zlomovým bodom, nielen po stránke trénovania. Veľa sme si uvedomili.

Na tripe sme boli šiesti a spolu s nami išli aj naše priateľky. Hneď v prvý tréningový deň sme stretli Calluma Powella (Storror), zatrénovali sme si s ním a inými na dvoch spotoch. Navštívili sme aj Vauxhall (jeden z najznámejších spotov v Londýne), no prišli sme v nevhodný čas, keďže už polovica z neho bola zničená, no stihli sme ho aspoň zčasti. Freerunneri, čo tam akurát boli, tak merali a zapisovali vzdialenosti medzi pozostatkami múrikov, pre prípadnú výstavbu nejakého podobného parkourového miesta do budúcnosti. Pár dní na to ho zruinovali úplne a na tomto mieste bude stáť pravdepodobne budova. R.I.P. Vauxhall.

Na druhý tréningový deň sme stretli mnoho ďalších freerunerov na známych spotoch, ktorí sa postupne stretli len tak náhodne a vyzeralo to ako nejaký veľký dohodnutý jam, prevdepodobne pre nich bežný tréningový deň. Prevládala tam veľká energia a motivácia. A skákali dosť pecky napríklad na IMAX-e. London is burning !

Pre nás bolo najviac vyčerpávajúce prekonávať tie vzdialenosti medzi jednotlivými spotmi. Keď sme prišli po celom dni na nejaký spot, tak už nám veľa energie nezostávalo, no motivovalo nás to, že sme tam raz a treba to využiť.

Samozrejme Londýn sme si užili aj ako klasickí turisti. A ďalšia vec, za ktorú sme radi je počasie. Pršalo nám len jeden deň zo šiestich, čo je na Anglicko pomaly zázrak.

Z Londýna sme si veľa zobrali a veľa pochopili. Každopádne bol to pre nás veľký zážitok !”

Slováci v Anglicku | B.O.C crew na cestách | parkour trip
3 (60%) 2 votes

Komentáre