Street workout | ako začať, základy

Zaujíma ťa Street Workout a nevieš ako začať ? Začiatky nie sú ľahké v žiadnom športe. Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme pre vás niekoľko cvikov na začiatok. Článok obsahuje tie najlepšie inštruktážne videá, kde je všetko podrobne vysvetlené.

Dipy na bradlách 

Veľký pomocník pri tomto cvičení je gumový expander, ktorý umiestníme na obe strany bradiel. Následne expander využijeme ako pomôcku pri dvíhaní, podoprieme si ním nohy a cvičenie je jednoduchšie. Začiatočníci by mali začať tým, že sa budú pomaly spúšťať zo vzporu dole.

dipy-expander

Inštruktážne video ako vykonávať toto cvičenie si môžeš pozrieť tu.

Zhyby na hrazde

Patria medzi atraktívne prvky zo street workoutu, no nie sú až také jednoduché. Na začiatok opäť začneme hore a postupne sa budeme spúšťať dole.

zhyby-workout

Predtým ako začneš, pozri si nasledujúce video. Chalani zo streetworkout.cz ti vysvetlia, ktoré svaly zapájaš, ako máš dýchať  a kopu informácii, ktoré by si mal vedieť.

Na záver si pozri video od chalanov z GymTime, ktorí ti ukážu všetky základné cviky zo street workoutu. Video obsahuje aj vyššie spomínané dipy a zhyby, ale taktiež kliky, drepy a kopu iných cvičení.

Ak patríš skôr medzi začiatočníkov, mohol by ťa zaujímať detailnejší článok – Cvičenie s vlastnou váhou – zhyby na hrazde, kde nájdeš rôzne varianty zhybov pomocou ktorých spevníš svoj chrbát a vybuduješ si dostatočnú silu.

 

Street workout | ako začať, základy
4.3 (86.67%) 6 votes

Komentáre