Štyri cviky na brucho, ktoré vám zaručene pomôžu !

Cviky na brucho

Chceli by ste schudnúť pár kíl z brucha bez rôznych prípravkov na chudnutie, ale neviete ako na to? Tak sa nechajte inšpirovať niekoľkými cvikmi, ktoré vám určite pomôžu.

  1. Sedy – ľahy (brušáky)

Sedy – ľahy patria medzi základné cviky, ktoré určite poznáte. Ľahnete si na podložku, ruky dáte za hlavu alebo na hrudník nakríž a z ľahu prechádzate do sedu. Nezabúdajte ani na správne dýchanie – nádych pri dolnej pozícii smerom do sedu, výdych v sede. Tento cvik by ste mali vykonávať asi v 3 až 5 sériách po 10 – 20 opakovaní.

  1. Bicyklové Skracovačky

Takéto Skracovačky patria medzi najúčinnejšie cviky na brucho. Ich postup je veľmi jednoduchý. Ľahnete si na podložku. vaše ruky dáte za hlavu a nohy zdvihnete, aby boli mierne pokrčené v kolenách. Potom striedavo priťahujete pravý lakeť k ľavému kolenu a ľavý lakeť k pravému kolenu. Ideálne je urobiť 20 opakovaní v 2 sériách. Medzi sériami si môžete dať pauzu cca 30 sekúnd.

  1. Plank

Plank, inak známy aj ako doska, je takisto jednoduchý cvik, ktorý vám pomôže zhodiť pár kíl z vášho brucha. Začínate z postoja, v ktorom normálne robíte kľuky, ale opierať sa budete o vaše lakte. Hlavu máte vodorovne (žiadny záklon), chrbát je rovný a celé vaše telo sa nachádza v jednej rovnej priamke. Počas držania tela musíte cítiť ako máte napnuté svalstvo brucha, iba vtedy sú cviky na brucho efektívne. V takejto pozícii sa snažíme vydržať čo najdlhšie. Možno to zo začiatku nebude jednoduché a vydržíte v hornej polohe len niekoľko sekúnd, ale po čase sa to začne zlepšovať. Ideálne je vydržať v hornej polohe minútu, dať si krátku prestávku a znova zopakovať (zo 4x – 5x).

  1. Sklápačky

Sklápačky sa veľmi podobajú brušákom, ale okrem brucha zapájame do tohto cviku aj nohy. Preto je tento cvik už mierne náročnejší. Začíname z polohy ležiacej na chrbte na podložke. Potom pri pohybe smerom nadol začneme dvíhať nohy a ruky smerom hore a k sebe. Ideálne je opakovať 10 až 25 opakovaní po 2 – 5 sériách.

Štyri cviky na brucho, ktoré vám zaručene pomôžu !
5 (100%) 3 votes

Komentáre