Vedeli ste čo všetko dokáže kokosový olej ?

Vedeli ste čo všetko dokáže kokosový olej ?

Kokosový olej má veľké množstvo zdravotných výhod, medzi ktoré patrí starostlivosť o vašu pleť, starostlivosť o vlasy, zlepšenie trávenia a imunity a pod. Kokosový olej sa používa hojne v tropických krajinách, najmä na Srí Lanke, v Indii, Thajsku a Filipínach. Tieto krajiny majú veľmi dobrú produkciu kokosového oleja. Poďme sa pozrieť na to, ako kokosový olej pôsobí v našom tele a prečo by nemal chýbať v žiadnej domácnosti.

Zloženie kokosového oleja: 

Výhody kokosového oleja:

Starostlivosť o pleť:  Kokosový olej je vynikajúci masážny olej, ktorý sa dá tiež použiť ako univerzálny hydratačný krém. Pri tomto použití neexistuje žiadna možnosť vedľajších účinkov, ako je to u iných krémov. Kokosový olej je teda bezpečné riešenie pre zabránenie vysušenia vašej pokožky. Taktiež pomáha pri liečení rôznych kožných ochorení vrátane psoriázy, dermatitídy,  ekzémov a ďalších  kožných infekcií. Z tohto dôvodu tvorí kokosový olej základnú zložku rôznych produktov pre starostlivosť o telo, ako sú mydlá, pleťové vody a krémy, ktoré sa používajú pre starostlivosť o pleť.

Starostlivosť o vlasy: Kokosový olej je dobrý pre zdravý rast vlasov a dodáva im lesk a kvalitu. Kokosový olej sa používa pri výrobe rôznych kondicionérov na vlasy. Sám o sebe je kokosový olej skvelý kondicionér, tak neváhajte a pokojne ho použite na svoje vlasy. Pomáha pri poškodených a suchých vlasoch.

Srdcové ochorenia: Existuje mylná predstava, že kokosový olej nie je vhodný pre zdravie srdca, pretože obsahuje množstvo nasýtených tukov. V skutočnosti je kokosový olej prospešný pre srdce. Obsahuje približne 50% kyseliny laurovej, ktorá pomáha pri prevencii rôznych srdcových ťažkostí, ako sú vysoké hladiny cholesterolu a vysoký krvný tlak.

Imunita: Kokosový olej posilňuje imunitný systém, pretože obsahuje antimikrobiálne lipidy, kyselinu laurovú, kyselinu kaprinovú a kyselinu kaprylovú, ktoré majú antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Je dobrým pomocníkom v boji proti chrípke. Pokojne si ho dajte do vášho čaju.

Mohlo by vás zaujímať: Yogi čaj | imunitný systém | prevencia a boj pri nachladnutí

Trávenie:  Kokosový olej pomáha zlepšiť tráviaci systém a tým pomáha pri rôznych tráviacich ťažkostiach, ako napríklad pri syndróme dráždivého čreva.

Zdroj: organicfacts.net

Vedeli ste čo všetko dokáže kokosový olej ?
5 (100%) 1 vote

Komentáre