Viete, ktorá známa značka začínala u babičky v pivnici?

Viete, ktorá známa značka začínala u babičky v pivnici?

Značka, ktorá je veľmi populárna hlavne vo svete amerického futbalu, fitnessu a kulturistiky, má veľmi zaujímavý začiatok. Jej zakladateľ rozbiehal podnik u svojej babičky v pivnici. A dnes? V niektorých oblastiach naháňa giganta Nike. Spoznajte príbeh Kevina Planka, ktorý sa postaral vo svete športového oblečenia o revolúciu.

Keď ste nespokojný, vyriešte to
Presne týmto sa riadil Kevin Plank. Podnikavý mladík, ktorý už počas strednej školy stihol zarobiť prvé tisíce dolárov tým, že počas Valentína predával na školských chodbách ruže. Okrem toho, že bol podnikavý, bol aj kapitánom školského futbalového tímu. Futbal miloval, ale prekážala mu na ňom jedna vec – spodné bavlnené tričko mal vždy počas tréningu či zápasu prepotené, bolo zbytočne ťažké a chladilo ho na tele. A tak si povedal, že vymyslí niečo lepšie. A toto viedlo k vzniku prvého Under Armour trička.

Under Armour tričko
Kevin Plank sa hneď po škole pustil do vymýšľania toho, ako by hráči nemuseli nosiť počas zápasu na sebe zbytočné kilogramy a zároveň ich mokré tričko nechladilo. Jeho tajnou zbraňou boli mikrovlákna, z ktorých prvý vyrobil kúsok Under Armour oblečenia. Iní by to s rozbehom firmy mali ťažké, ale keďže Kevin poznal hráčov, ktorí hrávali v najvyššej futbalovej lige, dal im tričko otestovať. A hráči si ho zamilovali a to bola pre Kevina najlepšia reklama. A tak neváhal a založil firmu.

Firma u babičky v pivnici
Na začiatku Kevin rozbiehal svoj biznis u svojej babičky v pivnici. Vtedy jeho ponuka bola ešte limitované, dnes už nájdete Under Armour aj legíny, topánky, rukavice, kopačky, lopty či bežecké topánky. Kevinov úspech stojí na tom, že ako bývalý športovec presne vie, čo ľudia potrebujú, aby podali optimálny výkon. A teraz je jedno, či ide o bežcov, kulturistov alebo futbalistov. Všetci sa chcú cítiť pohodlne aj vtedy, keď sú mokrí od potu. A Kevinovi sa ich túžbu podarilo splniť.

 

Viete, ktorá známa značka začínala u babičky v pivnici?
4.9 (97.78%) 9 votes

Komentáre