Život bez jedla | Martin Bruncko - rozhovor

Život bez jedla | Martin Bruncko – rozhovor

život bez jedla - kniha

Predstav sa našej komunite.

Ahoj-te, som  Martin Bruncko (http://martinbruncko.com), som veľký fanúšik neobmedzenosti, či už mentálnej alebo fyzickej a rád skúmam a skúšam vlastné hranice.

Som podnikateľ, športovec a hlavne muž, ktorý neustále posúva vlastné hranice, limity a čelí výzvam, nech pochádzajú odkiaľkoľvek.

život bez jedla

Prednedávnom si napísal knihu „Život bez jedla“, čo ťa k tomu viedlo?

Napísal som knihu, lebo mi to prišlo ako dobrý nápad, ako sa podeliť so  svojim životným príbehom  s publikom. Kniha „Život bez jedla“ (http://martinbruncko.com/kniha/) má podtitul „Všetko, čomu uveríš“ a najlepšie odráža moju súčasnú životnú filozofiu a životný štýl. Darí sa mi podávať mimoriadne športové výkony, trénujem crossfit a behávam 3 až 6 x týždenne, 18.7.2015 som odbehol Spartan Race Super na Donovaloch a pritom konzumujem 2x týždenne niečo malé, bezmäsité. Okrem toho naplno pracujem, spoločensky žijem, mám prednášky, workshopy a ku šťastiu jedlo vôbec nepotrebujem. Búram mýty o tom, čo všetko musíme zjesť/urobiť, ak chceme dosiahnuť to či ono. Ja som presvedčený, že treba svoje telo počúvať a robiť to, čo nám povie. Moje telo za posledné 2 roky si žiada minimálne množstvo potravy. Tak pijem čistú vodu a kávu a cez víkend si dám bezmäsité jedlo.

Aký bol tvoj život pred touto radikálnou zmenou? 

Jednalo sa o radikálnu zmenu života, životného štýlu a stanovenia si priorít. Pred piatimi rokmi som bol 107 kg lenivý chlapík s pivným pupkom, chronicky chorý, ktorý za svoj neúspech obviňoval politiku, životnú situáciu, osud atd´. Bol som na hranici bezdomovectva, nezamestnaný a bez cieľa. Prišlo želanie zmeniť to. Zobral som kormidlo do vlastných rúk a radikálne zmenil všetko. Začalo to zbúraním limitujúcich presvedčení v hlave, natrafil som na úžasných ľudí, ktorým som vďačný, že mi dali šancu a naštartoval som biznis. Ešte stále som však nebol zdravý ani fit. Dva roku dozadu som rozhýbal telo a prestal som byť závislý na mnohých veciach. Čiže to, že takmer nekonzumujem potraviny je len časť celkových globálnych zmien, ktoré sa udiali v mojom živote.
Ako sa cítiš?

Som šťastný, plný energie a nádeje, že človek dokáže všetko, ak tomu naozaj verí.

Odkiaľ čerpáš energiu?

Energia je neuchopiteľná, ešte stále sa učím ju načerpávať zo všetkých možných zdrojov hmotných aj nehmotných. Zatiaľ sa mi darí. Odkiaľ čerpáte energiu vy?

Ako ťa vníma okolie?

Som pre nich „iný“. Každý ma chce niekam zaškatuľkovať, tomu sa venujú moje blogy na stránke www.martinbruncko.com

Niekto ma odcudzuje a hovorí, že to sa nedá, že podvádzam. Niekto ma obdivuje. Niekto mi fandí a niekto hejtuje. V každom prípade moja osobnosť ani kniha nikoho nenechá ľahostajným. Ja nikoho nepresviedčam, nenahováram, neagitujem, iba popisujem svoj život a chcem byť našou spoločnosťou tolerovaný.

Pre koho je kniha „Život bez jedla“ určená?

Pre ľudí, ktorí chcú byť šťastní, ale boja sa vystúpiť z komfortnej zóny. Ľudí, ktorí si prestali veriť a zmierili sa s priemerným životom. Ľudí, ktorí sa hľadajú. Pre tých, ktorí majú otvorenú myseľ. Kniha patrí k 13 najpredávanejším titulom roka 2015 a je preložená aj do angličtiny v predaji na Amazone. Je dostupná pre všetkých a potešia ma reakcie nových a nových čitateľov.

 

To bol Martin Bruncko

Život bez jedla | Martin Bruncko – rozhovor
4.3 (86.67%) 3 votes

Komentáre